טיפול מיני

טיפול מיני אינו בבחינת מותרות  – ודאי לא כאשר קשיים ועכבות במיניות מעיבים על הזוגיות.

הצורך בטיפול מיני אינו בהכרח צורך משותף, אבל בעיה של אחד מבני הזוג בתפקוד המיני היא גם בעיה של זולתו  ולכן ניתן להגדירה כבעיה זוגית.

יש מי שנושאים עמם טראומות מהילדות או לוקים בהעדר ידע בסיסי הגורם להם לתפיסה שגויה ומעוותת של המין וממילא גם תפקודם בתחום המיני לוקה בחסר.

הטיפול המיני עשוי להעלות ולהציף על פני השטח בעיות מהותיות בקשר הזוגי, בעיות שהמין הוא בבואתם. אבל במהלך טיפול מיני עשויות להתברר בעיות בתחום חשוב זה שגורמות לבעיות בהיבטים אחרים של הזוגיות.  אין להוציא מכלל אפשרות מצב, שבו  תהליך טיפולי ממושך עשוי לחשוף  את כפל פניה של הבעייתיות בתחום המין של בני הזוג: בעיות שהמין הוא הסיבה להן ובעיות שהמין הוא תוצאתם.

כאשר מי מבני הזוג מבין שיש לו בעיה מהותית בתחום המיני,  על בן או בת הזוג להבין כי יש בכך איתות ברור על הצורך להתחיל בטיפול מיני. לא ניתן להתכחש לבעיות לאורך זמן, להדחיקן ולהותירן לא פתורות. הזנחתן עלולה לגבות מהזוג מחיר גבוה ולאיים על עצם קיומו של הקשר הזוגי.

מומחים בטיפול מיני ייטיבו לאבחן את הבעיות אם בני הזוג יאזרו אומץ ויהיו גלויים, פתוחים וכנים מספיק כדי לספק מידע רב ועשיר  על מערכת היחסים שלהם בכלל ועל המיניות שלהם בפרט.

שפיכה מוקדמת, קושי להגיע לזקפה, העדר תשוקה, קשיים בעוררות המינית של בני הזוג, קושי בחדירה,  אי ייחוד זמן מספיק לזמן-איכות בכלל וליחסי המין בפרט וסיבות שונות נוספות לא רק מצדיקות הליכה לטיפול מיני אלא אף מחייבות אותה.

מעדויות של זוגות שעברו וחוו טיפול מיני עולה, כי אף לא אחד מהם ניזוק במהלכו. טיפול כזה הועיל לזוגות רבים – אם בשיפור משמעותי של המין בינהם ואם בשיקום המערכת הזוגית בכלל.

טיפול מיני עשוי לתת לכל אחד מבני הזוג לא רק כלים להבנה טובה יותר של צרכי זולתו או רצונותיו אלא גם להבין שהמתכון להצלחה בטיפול מיני הוא בשיתוף פעולה מלא ושוויוני.

תגים:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: