טיפול מיני

 בין שאר הבעיות שזוגות בכלל וזוגות צעירים בפרט "נתקלים" בהן   – המין והיבטיו השונים מהווים חוט שני השזור ברבות מהן. לא אחת המין הוא קצה החוט…

סביב נושא המין ניצבת חומה של עמימות. זוגות רבים מתקשים לדבר על מין בכלל ועל היחסים המיניים בפרט – ויחסי המין שלהם בפרט שבפרט. קשר השתיקה עלול להגביר את המבוכה ולגרום  לזרימה המינית הטבעית להיחסם. טיפול מיני עשוי להסיר מחסומים ולפתוח חסימות.

 במסגרת טיפול מיני  עשויות להתלבן בעיות  שונות המאפיינות כל אחד מהמינים ובעיות ייחודיות, המאפיינות את הזוג המגיע לטיפול.  העדר יכולת להגיע לסיפוק מיני, ירידה חדה בחשק ובתדירות המגעים המיניים, בעיות בזקפה, שפיכה מהירה או מעוכבת, שגרה שוחקת, פערים במזג המיני, אי הסכמה באשר למועדי קיום היחסי ומשכם, שוני בתפיסת מרכזיותו של המין בחיי הזוג ועוד.

 יש מרפאות המציעות טיפול מיני, שבו צוות מקצועי רב מערכתי מתאים לזוג את  סוג הטיפול המיני המתאים לו על פי שקלול נתונים גופניים נפשיים. גישות טיפוליות שונות ומגוונות מאפשרות כיום מתן טיפול ממוקד ויעיל.

אלא שעם כל חשיבותם של אנשי מקצוע סיכויי הצלחתו של טיפול מיני תלויים בעיקר במידת נכונותו של הזוג למצות את התהליך הטיפולי כבסיס לחיזוק הקשר בניהם בכלל ולפתיחת דף חדש בהבנת חשיבותה של המיניות בניהם וחשיבות קיומה של אינטימיות בינהם, אשר יחסי המין אינם המרכיב הבלעדי בה אף שהיא מרכיב חשוב ומרכזי.

טיפול מיני עשוי להיות חלק מטיפול זוגי  רחב וכולל יותר. חלק מהבעיות בתחום המיני בין בני הזוג לא נובעים רק מפער בתפיסתם את המיניות בחיים בכלל ובחייהם כזוג בפרט אלא הפער בין הדימוי שיש למין , בדימויים המעוצבים ומועצמים באמצעי התקשורת השונים, ובין התודעה והרגש הפנימיים שיש לכל אדם בנושא המין.
זוגות – או מי משניהם – חשים, לא אחת, שהם  אמורים להיות בכל זמן נתון מרוגשים, מלאי תשוקה, נכונים לקיים יחסים בכל מקום ובכל זמן; שעליהם לקיים יחסי מין פעם או פעמיים בשבוע אחרת משהו בהם פגום ועוד  שורה של תפיסות המבטאות פערים בין העולם האמיתי לבין הדימוי והתדמית שלו.

 אסור להזניח טיפול מיני שעשוי להיות קרש הצלה לא רק של המיניות של הזוג אלא של עצם קיומה של המערכת הזוגית.

תגים: , ,

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: