טיפול מיני

התכנסנו כאן, זוגות יקרים, רק אתם ואני לשיחה פתוחה ושקטה על  אודות טיפול מיני. האמת? גם אני מסמיק עכשיו טיפה אדומה ( אני בוודאי לא יחיד שמסמיק  כשהדיון נסב על מין או על כסף). זה בסדר גמור. זה טבעי. כולנו – רק בני אדם (המחנכת שלי היתה מסייגת ומוסיפה: " לפעמים אפילו זה לא").
טיפול מיני כמוהו כטיפול בכל נושא שבו נדרשים מטפלים ומטופליהם למחסומים, לעכבות, לחששות. נושא שיש בו שאלות לגיטימיות, תהיות. נושא שיש בו דעות קדומות, העדר ידע מספיק, ומה שיפה ומרגש – דמיונות והזיות.
טיפול מיני מאפשר לזוגות או למי מהם להתוודע אל המין לא רק בהיבט הפיזי אלא בהקשר הכולל שלו, על מרכזיותו בקשר הזוגי, על ההבדלים  ברצונות ואף בצרכים, על השוני ביכולות, על הקושי להסכים על  תדירות  ועל תכיפות ועל כל מכלול ההיבטים הקשורים לנושא המין.
טיפול מיני מאפשר להציף מעל פני השטח בעיות שונות  – אשר לא פעם  המין, שבו הן באות לידי ביטוי, הן בבואתן. טיפול מיני מאפשר לזוגות להבין שמה שהם חשים וחושבים, לא פעם, כחריג או כיוצא דופן הוא, בעצם, טבעי, מקובל ומשותף לרבים.
הקושי של זוגות לשוחח בינם לבין עצמם בפתיחות על נושא המין עשוי לעלות במהלך טיפול זוגי , שבו הם  מקבלים עידוד להעלותו ולשוחח אודותיו. התיווך של המטפל או של המטפלת עשויים גם למי שמתקשים לבטא את הבעיות שהם נתקלים בהם בנושא המין לשוחח על הקושי ובכך לעשות צעדים גדולים וחשובים שיש בהם משום התגברות הדרגתית עליו.
אמצעי התקשורת הזמינים ונגישים לרבים חושפים, לא פעם, תמונה מעוותת של המין, במיוחד בסרטים פורנוגראפיים, אשר גם בני נוער, שטרם התוודעו אל עובדות החיים בכלל ואל נושא המין בפרט, חשופים אליהם.  טיפול מיני יעיל הוא זה שבו נדרשים, בין השאר, גם להפרכת מיתוסים שגויים וכוזבים, כמו אלה המטופחים באתרי הסקס השונים, היוצרים תמונה שלא פעם כל קשר בינה ובין המציאות  הוא הזוי, בדוי וחסר כל קשר…

תגים: ,

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: