טיפול מיני

בתקופה שבה נשחטות אחרונות הפרות הקדושות –  הופך הדיבור על נושאים, אשר בעבר היתה יפה להם השתיקה ( ואנשים שתקו אותם גם  אם התחייב דיבור עליהם). טיפול מיני הופך בשנים האחרונות לטיפול לגיטימי, רצוי ולא אחת – הכרחי לשיקום מערכות יחסים זוגיות ואף משפחתיות. טיפול משפחתי מיטבי הוא טיפול, אשר במהלכו  צפות ועולות בעיות שורשיות, עמוקות ומהותיות בקשר הזוגי, אשר הבעיות בתחום המין הוא רק אחד הביטויים שלהם – הגורמים להן או תוצאותיהן.

טיפול זוגי עשוי להיות חלק מטיפול כולל יותר, שבו נדרשים המטפלים והמטופלים למגוון רחב ומקיף של בעיות המעכירות את היחסים בין בני זוג ומעיבות על הקשר הזוגי, לא פעם אפילו מאיימות על המשך קיומו. אבל טיפול מיני עשוי להיות גם טיפול ממוקד, נקודתי, ייעודי – כאשר בעיה מסוימת של מי מבני הזוג או אף של  שניהם פוגמת ומונעת אפשרות קיומו ומימושו  של קשר זוגי מהנה ומפרה ( לפעמים – תרתי משמע).

טיפול זוגי ודאי אינו עוד נושא שהוא בבחינת  "הס, פן תעירו". כאשר הקשר הזוגי פתוח ומאופיין בכנות – אין כל סיבה לא להידרש גם להיבטים המיניים שלו. יש רבים אשר הבעיות שלהם בתחום המיני נגרמות בשל הפער בין הדימוי שיש להם על אודות " ככה עושים כולם", לבין הצרכים והרצונות האישיים שלהם, שלא תמיד מתיישבים עם תפיסתם את מה נכון ורצוי ומה אינו נכון ולא ראוי שייעשה במסגרת היחסים המיניים.

טיפול מיני מוצלח מאפשר לזוגות להתגבר על בעיות נוספות בזוגיות. סיפוק והנאה בתחום המיני משפיעה ומאצילה על שאר התחומים בחייהם של בני הזוג. הלגיטימיות של מסגרת הטיפול להעלות כל בעיה שמציקה בתחום המיני והיכולת לשקף אותה בעיניים של אנשים שיש להם אמפטיה ואף סימפטיה מניע ומעודד אותם לשתף בבעיות ובכך לתרום תרומה חשובה להיתכנות פתרונן ולסיכוייהן להיפתר במסגרת טיפול מיני.

תגים: ,

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: