מיניות

טבעי  שאתם חוששים. טבעי שמתביישים. טבעית גם המבוכה. טבעי הספק. האם טוב? האם יועיל?  זוגות  הולכים לטיפול מיני לא רק כאשר כלים כל הקצים ( לא עלינו, לא עליכם) אלא גם כאשר יש גמגומים. כאשר נבעים סדקים. כאשר מי מבני הזוג מזהה שבעיה בתחום המיני מעיבה על כל הקשר הזוגי.

יש היבטים שונים ומגוונים לבעיות בתחום המיני. חלקן הן סיבה לבעיות אחרות וחלקן הן תוצאותיהן. הטיפול המיני עשוי לשקף לבני הזוג את שורשי הבעיות, אשר בואן לידי ביטוי בתחום המיני ממחיש את חריפותן ואת האיום הגלום בהן על עצם הקשר. אבל אין סיבה להיבהל. טיפול מיני  ממוקד עשוי להשיב איזון למערכת זוגית שהאיזון התערער והופר בה. בטיפול מיני, שהוא מעין מעבדה שפועלים בה בשליטה ובבקרה של אנשי מקצוע, חשוב להעלות מעל פני השטח את הבעיות הרוחשות מתחת לו. לפעמים כאשר מעל פני השטח הכול בסדר, לכאורה, בני הזוג עלולים לטבוע בזרמי המעמקים של הבעיות המאיימות להטביען, כל עוד  הם אינם אוזרים אומץ ומקבלים החלטה מתחייבת לטפל בהן במסגרת טיפול מיני.

שפיכה מעוכבת או מהירה, תנודות קיצוניות בחשק המיני ובתדירות קיום יחסים, קושי לבטא רגשות ולחוות אינטימיות גם במובן הנפשי שלה, טראומות מהעבר בתחום המיני הצפות בהווה ומקשות על זרימה שוטפת וטבעית, בורות, אי-הבנת השוני הבסיסי במזג המיני של בני הזוג, העדר הסכמה על חשיבות המין בחיים הזוגיים ועוד  שורה ארוכה של תופעות שונות, אשר חלקן בוודאי עשוי להיכלל תחת הכותרת – בעיות במין.

עיתוי הטיפול חשוב ביותר: אסור להמתין עד למצב שבו מרגישים כי, אכן, " הגיעו מים עד נפש", על-מנת ללכת, כמוצא אחרון, לטיפול מיני. לפעמים  העלאת הנושאים הטורדים את מנוחתו של מי מבני הזוג באוזני איש מקצוע קשוב ורגיש עשויה לשפר את הקשר הזוגי בכלל ואת הקשר במיני בו בפרט.

גם כאשר קיים בזוגיות מתח סביב הנושא, חשוב להירגע ולהידרש למין  כאל מרכיב  מהותי בקשר הזוגי אבל לא ככזה אשר בעיות בו  אינן ניתנות לפיתרון.

תגים: , ,

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: